Konkurs fotograficzny Muzeum Powstania Warszawskiego

Strona główna » Konkurs fotograficzny Muzeum Powstania Warszawskiego

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w rocznicowym konkursie fotograficznym Muzeum Powstania Warszawskiego, „Pamięć „W” kadrze”. Projekt ten jest jednym z oficjalnych wydarzeń tegorocznych obchodów 78. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Uczestnicy konkursu mogą uchwycić swoimi aparatami lub smartfonami obchody organizowane w dowolnym miejscu na świecie! Oficjalne uroczystości, koncerty, akcje społeczne – tematem zgłaszanych prac może być wszystko, co dotyczy upamiętnienia Powstania Warszawskiego.
Zdjęcia konkursowe można nadsyłać w dwóch kategoriach:
• zdjęcie pojedyncze
• fotoreportaż.

Zgłoszenia konkursowe należy przesłać w okresie od 22 lipca do 7 sierpnia 2022 roku na adres:

foto@1944.pl

Prace oceni jury w składzie:
• fotograf Zbigniew Furman
• fotograf Wojciech Grzędziński
• fotograf Jacek Marczewski
• fotograf Chris Niedenthal
• dyrektor MPW Jan Ołdakowski
Dla uczestników przygotowaliśmy:
• cenne nagrody
• galę finałową w Muzeum Powstania Warszawskiego
• spotkanie warsztatowe z fotografem Bartłomiejem Jureckim.

W trakcie minionych edycji konkursu przesłano blisko 4300 zdjęć. Oprócz zgłoszeń z całej Polski uwieczniono również obchody w Europie, Ameryce Północnej i Australii. Warto również podkreślić, że pośród laureatów oprócz amatorów znaleźli się zawodowi fotografowie.
Link do relacji z finału konkursu „Pamięć „W” kadrze” 2021: https://www.facebook.com/1944pl/videos/629587548032926

Więcej informacji konkursowych niebawem znajdziecie Państwo na stronie www.1944.pl oraz muzealnych profilach społecznościowych.
Muzeum Powstania Warszawskiego