HPV – szczepienia w szkole

Strona główna » HPV – szczepienia w szkole

Szanowni Rodzice Uczniów kl. 3-8,

troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – MEN i MZ rozpoczynają akcję umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach.

Organizacja akcji szczepień przeciw HPV jest możliwa dla grupy dzieci w wieku od 9 do 14 roku życia (czyli do dnia przed ukończeniem 14 lat).

Rodzice, którzy chcieliby, aby dziecko było zaszczepione w szkole, proszeni są o wydrukowanie, wypełnienie i czytelne podpisanie:

– zał. 1 – Deklaracja przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole
– zał. 2 – Oświadczenie przedstawiciela ustawowego dziecka dotyczące szczepienia przeciw HPV .

Te dwa dokumenty proszę przekazać wychowawcom klas do poniedziałku, czyli 23 września 2024 r.

Aby zorganizować szczepienie na terenie szkoły, muszę przekazać liczbę chętnych do PSSE i MKO oraz liczbę wybranych szczepionek (do wyboru są dwie).

Dodatkowo załączam dla Państwa materiały informacyjne:

– list minister MEN i minister MZ do rodziców
– 2 informatory dla rodziców
– przewodnik po szczepieniach przeciw HPV dla rodziców
– 2 prezentacje
– przewodnik dla rodziców i lekarzy.

Szczegółowe informacje są także dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:

Załączniki:

zał 2 – oświadczenie i zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole (2)

Zał 1 – deklaracja przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole (2)

HPV- infograf

informatordlarodzicowjakwygladaszczepieniedzieciimlodziezywszkole

informatordlarodzicow

2listministraedukacjiiministrazdrowiadorodzicow

Przewodnik po szczepieniach przeciw HPV dla rodzicow nastolatkow

Przewodnik dla rodziców i lekarzy – Jak rozmawiac z nastolatkami o szczepieniu przeciw HPV

hpv_prezentacja