- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Dla nauczycieli
- Święto Szkoły – 100 lat Janka
- 30-LECIE SP 336
- 35-LECIE SP 336
- Doradztwo zawodowe
- Librus
- Pedagog
- Psycholog szkolny
- Logopeda
- Terapia pedagogiczna
- Pielęgniarka
- Świetlica
- Biblioteka
- Konsultacje nauczycieli
- Międzynarodowa współpraca
- Wolontariat
- Konkursy
- Samorząd Uczniowski
- Stołówka
- Sport
- Gazetka szkolna
- Zdrowie i Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
- Dodatkowe projekty/programy
- Wirtualna galeria
- Zajęcia pozalekcyjne
- Program B&N
- Karta rowerowa
- Harcerze w szkole
- Dodatkowa oferta dla uczniów
- Wars i Sawa
- Rada rodziców
- Wyniki egzaminu ósmoklasisty
- Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Dzień Myśli Braterskiej
21 lutego odbył się w szkole (już po raz drugi) Dzień Myśli Braterskiej zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Szarych Szeregów Oddziału Warszawa. Tematem spotkania była Organizacja Małego Sabotażu „Wawer”, której 90 rocznica będzie przypadała w grudniu przyszłego roku. Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni, wspólnoty i harcerskich idei. Utworzył go Robert Baden-Powell założyciel ruchu skautowego. Jak pisał: „Najważniejszy cel – wychowywać; pamiętajcie, nie nauczać lecz wychowywać, to jest nakłaniać chłopca, by sam dla siebie, z własnej ochoty uczył się tego, co będzie mu potrzebne dla rozwoju wewnętrznego.” Podkreślał też, że: ”Celem wychowania skautowego jest podniesienie poziomu przyszłych obywateli, szczególnie pod względem charakteru i zdrowia; zastąpienie samolubstwa służbą dla bliźnich, usprawnienie chłopców pod względem moralnym i fizycznym, aby mogli pełnić służbę bliźnim”.
W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się od prowadzącej pogadankę druhny Krystyny Bęben jak można było realizować ideę przyjaźni i wspólnej walki w ramach akcji małego sabotażu w czasie wojny a jak można to robić teraz. Uzupełnieniem tej rozmowy była „żywa lekcja historii”, którą przedstawiła delegacja uczniów z: LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego i Społecznego Liceum nr 4 im. Batalionu „Parasol”. Pierwsi mówili o wartościach, którymi kierował się ich Patron a drudzy o braterstwie i przyjaźni członków żołnierzy w Batalionie „Parasol” z którymi spotykają się przy różnych okazjach i uroczystościach szkolnych. W spotkaniu uczestniczyła też Szkoła Podstawowa nr 255 im. Cypriana Kamila Norwida z Pragi Południe. Uzupełnieniem tych relacji były pieśni wykonane przez chór z Zespołu Szkół nr 128 im. Szarych Szeregów pod kierunkiem druha Mariusza Świdowicza oraz nasz chór szkolny. Wykonano m.in.: ”Hymn Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział Warszawa”, pieśni: „Szare Szeregi”, „List”, „Piosenka nocy” oraz na zakończenie hymn szkoły „Warszawskie dzieci” .
Na spotkanie przybyli: burmistrzowie dzielnic Mokotów p. Rafał Miastowski i Ursynów Robert Kempa, prezes Związku Kombatantów RP i BWP p. Janusz Maksymowicz, przedstawiciele Stowarzyszenia Szarych Szeregów: p. Ryszard Cholewa, Krystyna Bęben i p. Julian Borkowski, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniów oraz liczna grupa harcerzy. Obecna Komendantka Chorągwi Stołecznej ZHP – harcmistrzyni Katarzyna Karolak otrzymała z rąk gości pamiątkowy medal.