Dzień Autorów Europejskich

Strona główna » Dzień Autorów Europejskich

25 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Autorów Europejskich. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która zachęca do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym i kulturowym. Wydarzenie promuje czytelnictwo i zachęca do organizowania spotkań autorskich. Dzięki wsparciu Rady Rodziców gościliśmy w szkole trzech twórców, którzy opowiedzieli o swojej pracy. Byli to: pan Zbigniew Pendel – dziennikarz, redaktor pan Michał Szcześniak – reżyser filmowy i scenarzysta oraz pan Wojciech Chmielarz – pisarz, autor książek. W  spotkaniach z autorami brali udział uczniowie z klas drugich, trzecich, piątych, szóstych i ósmych. W klasach pierwszych i czwartych wolontariusze  z samorządu szkolnego na wybranych  lekcjach przeczytali fragmenty  najnowszych  książek.