Przejdź do treści
Strona główna » Budżet Partycypacyjny na rok 2021

Budżet obywatelski – głosowanie

 

Do 30 czerwca trwa głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. W ramach obecnej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy mają do dyspozycji ponad 93,5 mln zł oraz mogą wybierać spośród 1429 pomysłów warszawiaków i warszawianek. O tym, które z nich będą zrealizowane przez Miasto w 2022 r. mogą zdecydować także członkowie społeczności szkolnej – nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Jak zagłosować?

Głosowanie jest bardzo proste – można zrobić to przez internet na stronie www.bo.um.warszawa.pl, krótka instrukcja znajduje się tutaj. Głos można oddać także poprzez formularz papierowy – znajdują się one w każdym warszawskim urzędzie dzielnicy.

Kto może zagłosować?

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy. Osoby powyżej 13 roku życia mogą oddać głos samodzielnie. Dzieci poniżej 13 roku życia mogą głosować za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego.

Co to jest budżet obywatelski?

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część budżetu Warszawy. To warszawiacy, co roku wymyślają i zgłaszają projekty, a następnie wybierają w głosowaniu te, które zostaną zrealizowane. W ten sposób wspólnie decydują o tym, co powstanie w najbliższej okolicy, w kilku dzielnicach lub w całej Warszawie. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Od 2015 r. Miasto zrealizowało ponad 3,5 tys. pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców (i wciąż realizuje kolejne). Pumptrack na Ursynowie, wiaty rowerowe dla szkół czy nasadzenia drzew w całej Warszawie – to tylko niektóre z wielu projektów zrealizowanych w ostatnim czasie. A jakie projekty wybiorą mieszkańcy do realizacji w tej edycji? Przekonamy się 15 lipca, kiedy ogłosimy wyniki tegorocznego głosowania.

Dodatkowe informacje

Można znaleźć na stronie internetowej https://twojbudzet.um.warszawa.pl/ oraz na profilu Budżet obywatelski w Warszawie na Facebooku https://www.facebook.com/budzetobywatelskiwwarszawie/.

 

Skip to content