Akcja „Sprzątanie Świata”

• przez

Sprzątanie Świata 2024

W dniach 16 – 20 września odbędą się w naszej szkole różnorodne działania związane z coroczną akcją „Sprzątanie świata”. Każdego nauczyciela biorącego udział w akcji prosimy o wykonanie kilku zdjęć dokumentujących przebieg oraz wykonane prace lub zebrane śmieci i przesłanie ich na adres kmlynarczyk@eduwarszawa.pl do 27 września.
Wychowawców wychodzących z klasami 5 i 6 na sprzątanie prosimy ponad to o przesłanie informacji, ile odpadów zostało zebranych (worków, kubeczków wypełnionych kapslami lub petami) i czy znaleziono jakieś nietypowe śmieci.

Plan działań:

1. klasy 1 – 3 z wychowawczyniami – wykonanie w różnych technikach prac plastycznych pt.: „Czysta Ziemia” – 16-20.09.

2. klasy 4 z nauczycielką przyrody – konkurs nt. akcji „Sprzątanie świata” – 18-19.09 oraz praca dla chętnych – plakat „Co zagraża środowisku, jak chronić naszą planetę” – do 18.09.

3. klasy 5 – 6 z wychowawcami i dodatkową opieką wynikającą z planu organizacji szkoły – sprzątanie terenów osiedlowych wokół szkoły podczas godzin wychowawczych w tygodniu 16-20.09.2024. Harmonogram wyjść zostanie wywieszony w pokoju nauczycielskim i umieszczony w ogłoszeniach pod koniec tygodnia.

4. klasy 7 – 8 z nauczycielką chemii – zajęcia z chemii dotyczące unieszkodliwiania
    i recyklingu odpadów. Wykonanie plakatów.

5. Wystawy prac wykonanych podczas zajęć.