Sala ciszy

Strona główna » Sala ciszy

„Sala ciszy”

W naszej szkole stworzyliśmy salę ciszy, gdzie można odpocząć w spokoju, kiedy uczniowie odczuwają zmęczenie hałasem podczas przerw.

Celem projektu jest zapewnienie cichego miejsca do odpoczynku podczas przerwy, stworzenie atmosfery sprzyjającej skupieniu i relaksowi oraz edukacja społeczności szkolnej na temat korzyści płynących z przebywania w ciszy i ćwiczenia uważności.

Dodatkowo sala ciszy może być miejscem, gdzie uczniowie będą mogli uczyć się szacunku dla potrzeb innych oraz empatii. Świadomość, że każdy ma prawo do spokoju i odpoczynku, może sprzyjać budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich i wzmacnianiu więzi społeczności szkolnej.

Czas spędzony w ciszy pozwoli na chwilę oderwania się od codziennych obowiązków i zadań. To czas, który można poświęcić na relaks, regenerację sił oraz naładowanie baterii na kolejne wyzwania dnia.

Zachęcamy do relaksu podczas przerw od poniedziałku do piątku w godzinach 11:30-11:40 w zaciszu sali 309.

Anna Brylska i Bartosz Sałaj