Europarlamentarzyści z SP 336

Strona główna » Europarlamentarzyści z SP 336

12 września 2023 roku uczniowie klas siódmych i ósmych zainteresowani programami unijnymi odwiedzili Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej w Warszawie.

Jako jedni z pierwszych mieli okazję zwiedzić  centrum „Europa Experience – Spotkania z Europą” i wziąć udział  w grze fabularnej, wcielając się w europejskich parlamentarzystów. Gra pozwala uczniom zrozumieć, w jaki sposób stanowione jest prawo w UE, ale także poćwiczyć sztukę przekonywania przeciwników do swoich argumentów, zawierania sojuszy i kompromisu.

Umieszczone na wystawie interaktywne urządzenia umożliwiają wędrówkę po mapie Europy i odkrywanie, co zostało już osiągnięte w UE, a jakie wyzwania są jeszcze przed nami. Można było  posłuchać osobistych historii Europejczyków i jak UE wpłynęła na ich codzienne życie, odkryć ciekawostki z różnych regionów Europy, poznać jak wygląda współpraca trzech instytucji unijnych – Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej.

Te zajęcia dostarczyły naszym uczniom wielu emocji, a wiedza z nich wyniesiona zostanie wykorzystana nie tylko na lekcjach WOS, ale uświadamia korzyści wynikające z członkostwa w europejskim społeczeństwie.